Adopce afrických dětí na dálku

Novinky

POVÍDÁNÍ o pomoci pro Guineu anebo význam vzdělávání pro děti v Guineji

KDY: 21. ŘÍJNA 2015 od 19:00

KDE: Domeček na Kampě, Salla terrena, Komunitní centrum Kampa, U Sovových mlýnů 5, Praha 1, www.kckampa.eu

O ČEM: Práci občanského sdružení Pro-Contact zaměřeného na Projekt adopce afrických dětí na dálku v západní Guineji Vám přiblíží koordinátoři Tomáš Pivoda a Tereza Hankeová.

Jejich vyprávění doplní poutavé fotky a videa získané během jejich pobytu v Guinée-Conakry.

Po prezentaci bude následovat projekce dokumentárního filmu Bez proudu / Black Out s laskavým svolením jeho režisérky Evy Weber v původním znění s Aj titulky

Alpha Conde získal svůj druhý prezidentský mandát, říjen 2015

Národní volební komise vyhlásila v sobotu 17.10.2015, šest dní po hlasování, že současný guinejský prezident Alpha Conde získal svůj druhý prezidentský mandát. Zvítězil již v prvním kolem s 58 % hlasů.

Hlavní opoziční lídr, Cellou Dalein Diallo, který hlasování odsoudil pro podvod, získal 31 % hlasů.

Kandidáti mají nyní osm dní na podání stížností, předtím než výsledky potvrdí ústavní. Cellou Da...

Prezidentské volby v Guineji, říjen 2015

V neděli 11. 10. 2015 se konaly v Guineji v pořadí druhé demokratické prezidentské volby od doby, co země získala nezávislost v roce 1958.

Politickou kampaň a předvolební týdny provázely násilné nepokoje, došlo i k ztrátám na životech. Hlavní střety se odehrávají mezi táborem nejsilnějšího opozičního kandidáta Cellou Dalein Diallo a zastánci současného prezidenta Alphy Conde, který usiluje o svůj...

Děti, práce a vzdělání

Děti z chudých guinejských rodin jsou odsouzeny k těžkým pracím neodpovídajícím jejich věku a zároveň přicházejí o přístup ke vzdělání.

Tito dva chlapci mezi 8 a 9 lety pracují na přání svých rodičů v autoopravně, aby mohli přispívat na rodinné výdaje. Chlapci jsou tímto zbaveni svého práva na vzdělávání ve škole. Místo toho pracují každý den od 8 do 16 hodin, což pro ně představuje neskutečnou n...

Poslední report z cesty do Guineji v létě 2015

Reportáž z pobytu české koordinátorky Terezy Hankeové v Guineji, kde monitoruje průběh Projektu adopce afrických dětí na dálku.

Reportáže i s více fotografiemi najdete také na našem FB profilu: https://www.facebook.com/procontact.cz

Závěrečný týden jsme intenzivně pracovali. Některé děti navštěvujeme přímo v jejich rodinách. Když k někomu přijde návštěva, slušností je posadit hosta za každou cenu, i kdyby měl sedět pouze on. Rodiče většinou špatně rozumí francouzsky, komunikujeme tedy v ...

O Projektu adopce afrických dětí na dálku v časopise VLASTA

V posledním vydání časopisu VLASTA (32/2015 z 5.8.2015) si můžete přečíst rozhovor s koordinátorkou Rut Schreiberovou o Projektu adopce afrických dětí na dálku a aktivitách naší organizace v Guineji.

Celý článek je k dispozici i zde:

http://www.pro-contact.cz/downloads/vlasta2.pdf

Upozornění: na některých prohlížečích (google chrome) může být problém s načtením, v tomto případě doporučujeme soubor přímo stáhnout pomocí pravého tlačítka myši.

Ebola a její oběti: děti, mladí, dospělí i staří - nikdo nebyl ušetřen

Ebola způsobila pohromu v mnoha rodinách, kde za sebou nechala vdovy, vdovce a sirotky.

V minulém roce byla Guinea zasažena epidemií Eboly. Všechny děti z Projektu adopce afrických dětí na dálku přežily ve zdraví, bohužel však někteří členové jejich rodin nikoliv.

Tolno Pauline Mara je matkou Marie Magloire a Zezeho, dvou dětí z projektu Pro-Contactu. Její muž, doktor Tolno M. Mamady, pomáhal lé...

Cesta do vnitrozemí, červenec 2015

Reportáž z pobytu české koordinátorky Terezy Hankeové v Guineji, kde monitoruje průběh Projektu adopce afrických dětí na dálku.

Reportáže i s více fotografiemi najdete také na našem FB profilu: https://www.facebook.com/procontact.cz

Milí čtenáři,

Absolvovali jsme týdenní pobyt v Kissidougou a celkově musím podtrhnout, že cesta do vnitrozemí stála opravdu za to! Hlavní město regionu Guineé forestière je vzdálené od Conakry cca 600km. Vyjeli jsme v 6h ráno a dorazili do cíle v 20h večer. Ih...

ÚČAST NA HUDEBNÍM FESTIVALU JATKA FEST

V sobotu 25. července nás budete moci potkat na hudebním festivalu Jatka fest, který se koná za podpory města Pacova v krásném prostředí tamního zámeckého parku a je připraven celodenní program.

Na festivalu budeme mít stánek, kde bude možné zakoupit originální obrázky od guinejských dětí a jiné výrobky a také získat více informací o činnosti naší organizace i možnosti zapojení se do Projektu adopce afrických dětí na dálku a dalších aktivit.

Děkujeme pořadatelům Jatka festu za spolupráci a těšíme se na všechny účastníky!

Více informací o festivalu:https://www.facebook.com/events/670397819754298/ a na webu akce www.jatkafest.cz

tým pro-Contact, o.s.

Návštěva adoptovaných dětí, červenec 2015

Reportáž z pobytu české koordinátorky Terezy Hankeové v Guineji, kde monitoruje průběh Projektu adopce afrických dětí na dálku.

Reportáže i s více fotografiemi najdete také na našem FB profilu: https://www.facebook.com/procontact.cz

Dobrý den z Conakry!

Již několik dní intenzivně pracujeme. Každý den focení zažívám nové zkušenosti a nabývám další cenné poznatky. Objíždíme školy, kde dětem předáváme obálky a fotíme je. Do mého slovníku tedy přibyly instrukce typu: usměj se, stoupni si, sedni si. Děti mají celkově hodně energie, ve frontě horlivě diskutují, jsou netrpěliví a šťouchají se. Při focení se na každé dítě zubím, asi...

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26

Jazyk stránek

Právě adoptováno: 550

K adoptování: 5

Přihlášení

Uživatelské jméno:
Heslo:
Zaregistrovat se
Zapomenuté heslo

Napište nám

Váš E-mail: