Adopce afrických dětí na dálku

Novinky

NOVÝ BANKOVNÍ KÓD

Od pondělí 7.7. dochází ke změně v bankovním kódu našeho účtu. Číslo účtu před lomítkem zůstává stejné: 1953720001, ale kód banky se mění z 2400 na 5500.
Nové číslo účtu je tak nyní následovné: 1953720001/5500.
Důvodem je skutečnost, že 7.7. dochází k poslednímu kroku v právní fúze Raiffeisenbank a eBanky a od tohoto data Raiffeisenbank a eBanka budou vystupovat pod společným názvem Raiffeisenbank a budou využívat jednotný bankovní kód 5500.
Platby zasílané krátce po 7.7. na původní bankovní kód budou nicméně po určité přechodné období automaticky přesměrovány na nové číslo účtu.

SETKÁNÍ ADOPTIVNÍCH RODIČŮ

Na konci května a v průběhu června proběhlo v Brně, Zlíně a Praze setkání adoptivních rodičů za přítomnosti guinejského koordinátora Projektu adopce afrických dětí na dálku Benjamina Tonguina. Pan Tonguino adoptivní rodiče krátce seznámil s politickou situací v Guinejské republice, zvyky a tradicemi jednotlivých guinejských etnik a následně se věnoval popisu běžného života guinejských obyvatel a problémům s obstaráváním potravy, zdravotní péče a školního vzdělání. V závěru pak hovořil o svých zkušenostech z projektu adopce a o osobní motivaci, proč se tomuto projektu pomoci dětem začal věnovat. Během setkání se promítala krátká projekce záběrů z Guineje a rodiče měli možnost pokládat koordinátorovi své dotazy. Koordinátor Benjamin Tonguino se zde v ČR zúčastnil i dalších setkání v souvislosti s připravovaným projektem Pod africkým sluncem. Ve středu 18.6. odletěl zpět do rodné země.

"ZAJÍMAJÍ NÁS DĚTI AFRIKY"

V rámci doprovodného programu na « 48. ročníku Mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež – Zlín 2008 » se uskutečnil seminář "ZAJÍMAJÍ NÁS DĚTI AFRIKY" (a zároveň setkání adoptivních rodičů).
Seminář se konal v úterý 3.6. 2008 ve 13:00 v konferenčním salonku na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. Adoptivní rodiče a další návštěvníci byli seznámeni s organizací projektu adopce zde v České republice i v Guineji. Tuto západoafrickou zemi a běžný život místních lidí pak účastníkům barvitě přiblížil guinejský koordinátor našeho sdružení Benjamin Tonguino. V rámci semináře byl veřejnosti také představen nový projekt s názvem "Pod Africkým sluncem", na jehož realizaci se podílí pořadatel festivalu společnost FilmFest, s.r.o. (www.zlinfest.cz) a občanské sdružení pro-Contact, o.s.  Projekt "Pod Africkým sluncem" zastřešuje již déletrvající projekt podpory afrických školáků (Projekt adopce afrických dětí na dálku) a připravovaný projekt výstavby školy v Guinejské republice. 

Smutná zpráva z Guineje

(Nicolas stojí za dětmi úplně vlevo)

 

Včera jsme obdrželi od kolegů z Guineji smutnou zprávu. Navždy nás po nemoci opustil kolega a kamarád Nicolas. Věnoval se pomoci dětem v Kissidougou v rámci Projektu adopce afrických dětí na dálku našeho sdružení a také prostřednictvím jedné guinejské nevládní organizace.
Sdílíme smutek s celou jeho rodinou a všemi jeho přáteli.
Budeme vzpomínat !!!!
tým pro-Contact, o.s.

Začátek školního roku v Guineji

Vážení adoptivní rodiče, rádi bychom Vás informovali, že dětem z Projektu adopce na dálku začíná začátkem října nový školní rok 2007/2008. Na konci roku 2006/2007, během kterého se díky vaší pomoci naučily mnoho dalších potřebných a zajímavých vědomostí, v mnohých školách zorganizovali učitelé či naši koordinátoři pro děti slavnostní rozloučení a nejpilnější žáci dostali za svou snahu ocenění. Vý...

Aktuální zpráva z tisku

V Guineji zneužívají dětské otroky Tisíce dívek, některé jen ve věku osmi let, jsou drženy v guinejských domácnostech jako otrokyně. Pracují bez nároku na plat a jsou často vystavovány bití a znásilňování ze strany svých zaměstnavatelů. V dnes zveřejněné zprávě to uvádí mezinárodní organizace dohlížející na dodržování lidských práv Human Right Watch (HRW). > Část těchto díve...

Návrat koordinátorky Rut z Guineje 1.5.

Naše koordinátorka adopce Rut Schreiberová se 1.5. v pořádku vrátila z Guineje, kde byla na kontrolní návštěvě našeho Projektu adopce afrických dětí na dálku. Rut v Guineji zkontrolovala chod celého projektu a přivezla od adoptovaných dětí dopisy, obrázky a jejich aktuální fotky. Všechny tyto materiáy budeme během května našim adoptivním rodičům rozesílat.

Setkání adoptivních rodičů

V sobotu 14.října 2006 proběhlo v odpoledních hodinách na Gymnáziu Nad Kavalírkou setkání adoptivních rodičů. Na setkání, kterého se zúčastnilo téměř 150 adoptivních rodičů, byla promítána videoprojekce z květnové návštěvy Guineji naší koordinátory Rut Schreiberové a adoptivní maminky Terezy Sochorové. Rodiče se dověděli nejen o Projektu adopce afrických dětí na dálku, ale také mnoho zajímavostí o...

Péče o zdraví adoptovaných dětí

Projekt adopce afrických dětí na dálku umožňuje dětem především přístup ke vzdělaní, ale v rámci dostupných prostředků se jim snaží poskytnout i základní zdravotní péči. V Guineji neexistuje bezplatný přístup k zdravotní péči, neexistuje klasické zdravotní pojištění, nemocný člověk si musí jakoukoliv péči hradit. Pokud peníze nemá, není ošetřen a poku...

Obrázky pro Afriku

Internetový prodej obrázků, které malovali malí Afričané, ale i dospělí, právě probíhá. Nad celou akcí si vzal patronát herec Jan Kraus, mimo jiné kmotr Projektu adopce afrických dětí na dálku. Více v sekci Projekty - Obrázky pro Afriku.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26

Jazyk stránek

Právě adoptováno: 552

K adoptování: 9

Přihlášení

Uživatelské jméno:
Heslo:
Zaregistrovat se
Zapomenuté heslo

Napište nám

Váš E-mail: