Adopce afrických dětí na dálku

Život dětí v Africe

Guinejské děti žijí v jedněch z nejchudších životních podmínkách na světě. Často trpí podvýživou, většinu dne tráví prací, především dívky chodí i celé dlouhé kilometry pro vodu. Mnohé se nikdy nenaučí číst a psát. Míra analfabetismu dosahuje 64 % a rodiče nemají dostatečné finanční příjmy, aby mohli dětem hradit vzdělání. I přes tyto neuvěřitelné problémy a tíživou situaci, kdy každý den znamená vysloveně boj o misku rýže a hrnek vody, jsou obyvatelé Guineji naplněni silnou touhou na zlepšení životních podmínek. Podle místních lidí je klíčovou oblastí pro zlepšení současné situace školství - vzdělávání nové generace, která bude mít brzo zodpovědnost za jejich zemi. Občanské sdružení pro-Contact nechce stát stranou utrpení, hladu a nemocem guinejských dětí. I proto jsou v současnosti našimi hlavními projekty aktivity na podporu dětí - Projekt adopce afrických dětí na dálku a Projekt výstavby soukromých škol. Věříme, že se nám prostřednictvím těchto projektů podaří podpořit víru a sen našich guinejských přátel, že jednoho dne i africké děti budou moci ľít v důstojnějších podmínkách a mít stejné příležitosti jako děti na jiných kontinentech.

 

 

Chudoba: Většina afrických zemí patří k nejchudším na světě. Chudoba se nedotýká jen afrických ekonomik, ale především samotných lidí a těch nejzranitelnějších – dětí. V důsledku chudoby děti nemají co jíst či je jejich strava vysoce nevyvážená, nemají, kde bydlet, mnohé děti bydlí ve slumech či přímo na ulicích a nemají ani možnost naučit se číst a psát. Nedostává se jim tedy věcí, které jsou pro nás samozřejmostí.

 

Hladomor: V Africe hladoví milióny dětí. Je téměř pravidlem, že nejí častěji než jedenkrát denně a v některých oblastech jsou i nuceny jíst trávu, semínka a kořínky. Snad nejstrašlivější hladomor proběhl v 80.letech v Etiopii, kdy zemřelo až milión lidí. Tato katastrofa inspirovala před 20ti lety rockovou hvězdu Boba Geldofa k uspořádání charitativních koncertů na podporu Etiopie.

 

Pitná voda: Pro většinu z nás je pitná voda samozřejmostí. Stačí otočit kohoutkem... Toto je však stále pro děti v Africe pouhým snem. Mnoho afrických států trpí velkým suchem, děti musí chodit celé kilometry každé ráno pro vodu. Pokud se jim podaří vodu získat, nemají vyhráno. Voda je totiž často infikována, a její konzumace tak vede k častým průjmům a závažným infekcím, či dokonce i k úmrtí.

 

Diskriminace dívek: Chlapci a dívky vyrůstají v Africe ve značně odlišných podmínkách. Zjednodušeně řečeno: Dívky pracují, chlapci studují. V oblastech s nedostatkem vody jsou to dívky, které chodí celé kilometry každý den pro vodu pro celou rodinu, zatímco chlapci mohou sedět ve školních lavicích. Podobně se dívky musejí podílet na dalších činnostech včetně výchovy mladších sourozenců a na studium již tak nemají čas. I to je důvodem pro značné rozdíly v procentuálním počtu gramotných chlapců a dívek.

 

O konkrétní situaci v Guineji se dozvíte na těchto stránkách v sekci "Guinea".

Více o tom, jak vypadá život lidí v rozvojových zemích, proč vlastně děti nemohou chodit do školy, co je to bludný kruh chudoby...a jak tomu všemu může pomoci adopce chudých dětí na dálku, se dozvíte na www.vseoadopci.ic.cz

Jazyk stránek

Právě adoptováno: 1059

K adoptování: 16

Přihlášení

Uživatelské jméno:
Heslo:
Zaregistrovat se
Zapomenuté heslo

Napište nám

Váš E-mail: