Adopce afrických dětí na dálku

Zkoušky na konci školního roku

Konec školního roku se blíží i pro děti v Guineji. Pro adoptované děti z Projektu adopce afrických dětí na dálku to znamená, že budou skládat závěrečné zkoušky, které zhodnotí jejich celoroční snahu.

Letošní školní rok nebyl jednoduchý, komplikovaly ho politické manifestace a následně stávky učitelů za lepší pracovní podmínky, nicméně nakonec se podařilo nalézt kompromis a školní rok došel úspěšně do závěrečné fáze.

Školy pro žáky a studenty připravily doučovací hodiny, aby se stihlo probrat veškeré učivo a žáci si mohli zopakovat látku na blížící se zkoušky. Přípravy komplikuje nedostatek a výpadky elektřiny ve většině čtvrtí v Conakry. Pokud se chtějí studenti večer učit, musí se uchýlit na některé z veřejných míst jako je letiště, velké křižovatky, kde je elektřina zajištěna z náhradních zdrojů.

Zkoušky tento rok budou probíhat pod slogan nulové tolerance, to znamená za velmi přísných podmínek a dohledu - ti, kdo budou podváděť, budou přísně potrestáni. Žáci mají víru, že u zkoušek uspějí a podaří se jim postup do vyšší třídy.

 

Jazyk stránek

Právě adoptováno: 550

K adoptování: 5

Přihlášení

Uživatelské jméno:
Heslo:
Zaregistrovat se
Zapomenuté heslo

Napište nám

Váš E-mail: