Adopce afrických dětí na dálku

ZAČÁTEK NOVÉHO ŠKOLNÍ ROKU V GUINEJI

V Guineji začal před dvěma týdny, 9. Listopadu 2015, nový školní rok a děti z Projektu adopce afrických dětí na dálku tak opět nastoupily do školy.  Začátek školního roku není v Guineji pevně stanoven jako zde, vždy ho aktuálně každý rok vyhlašuje ministerstvo školství, ale většinou vychází na říjen. Letos byl nakonec o pár dní posunut z důvodu prezidentských voleb, během kterých docházelo i k násilným protestům, představujícím případné riziko pro školáky a studenty.

Nyní je však již v zemi klid a děti v hlavním městě Conakry i ve vnitrozemí se tak mohly vydat na cestu do školy. Po několika týdnech prázdnin, které mnohé strávily mimo svůj domov u příbuzných, ať již v jiném městě nebo na vesnici, prací i odpočinkem, se s nadšením vrhly do školních lavic a opět se shledaly se svými spolužáky. Pro některé to byla i cesta do školy úplně první.

Děkujeme všem adoptivním rodičům za podporu, která umožňuje dětem z projektu chodit do školy. Guinejská republika patří k nejchudším africkým zemím, téměř 70% populace je negramotná a žije pod hranicí chudoby. Lidé nemají na základní obživu a vzdělání dětí je pro ně nedostupný luxus, přičemž je to právě jen vzdělání, které může obyvatele i celou zemi postupně vyvést ze začarovaného kruhu chudoby. Podpora adoptivních rodičů je tak pro děti nedocemitelným darem.

Více fotografií najdete na našem fb profilu: https://www.facebook.com/procontact.cz/

25.11.2015

Jazyk stránek

Právě adoptováno: 737

K adoptování: 9

Přihlášení

Uživatelské jméno:
Heslo:
Zaregistrovat se
Zapomenuté heslo

Napište nám

Váš E-mail: